Prof. Dr. Feridun Yenisey,

       17 Eylül 1944’te Muğla’da doğmuş, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı üniversitede profesör olmuştur. Ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde görev yapmış olan Yenisey, Bahçeşehir Üniversitesine geçmiştir. Burada Global Hukuk Eğitim Programları Direktörlüğünü (IGUL) kurmuş    ve hakim, savcı, avukat, kolluk mensuplarına yönelik seminerler düzenlemiştir.

Bilimsel araştırmalar yapmak ve dersler vermek üzere Avusturya, Almanya, Amerika’da bulunan Yenisey’in çok sayıda Türkçe, Almanca, İngilizce yayını bulunmaktadır. Türk Ceza Kanunu ile Ceza Muhakemesi Kanunu tasarılarını hazırlayan komisyonlarda görev almış, İstanbul'daki polis okullarında dersler vermiştir. Jandarma, Polis ve Sahil Güvenlik’e yönelik yapılan çeşitli çalışmalara katkıda bulunmuştur.

Seminer çalışmalarını Yenisey Hukuk İhtisas Seminerleri ismiyle sürdürmektedir. 2019 öğretim yılında tüm hukuk öğrencileri için Üstün Başarı Sınıfı Projesini başlatmış ve 21. yüzyıl hukukçusunun yetiştirilmesi için hukuk fakültelerinde öğretilmesi gereken müfredatın oluşturulmasını kendisine hedef edinmiştir.

         Anasayfa